Otkrijte jednostavne a efikasne načine izolacije kuće.
Napredni termoizolacioni sistemi - zaptivanje dilatacionih spojeva
Korak-po-korak vodič

PRIPREMA
Izolacioni paneli se postavljaju tako da sačuvaju dilataciju na fasadi. Na taj način, kretanja konstrukcije neće uticati na korišćeni izolacioni sistem. Ipak, prostor između panela (oko 10-20 mm) trebalo bi da bude osiguran, između ostalog, posebni dilatacioni spojevi. Ako se ne koriste dilatacioni spojevi, gubici energije u zgradi će se povećati, elementi izolacionog sistema će biti izloženi vodi i vlazi, i, shodno tome, fasada će biti oštećena.
Šta je potrebno:
- profil dilatacionih spojeva
- malter za armiranje sistema
- mistrija
- CS 40 poliuretansko uže ili drugi preporučeni predmet kružnog ili polu-kružnog oblika za ravnomerno umetanje profila u dilatacioni spoj
- CS 29 zaptivna masa (ili nešto drugo preporučeno) ili namenski gumeni profil
- samolepljiva traka
(Napomena: Pre korišćenja proizvoda, obavezno prvo pročitajte Tehnički list)

Korak 1
Pomoću mistrije nanesite malter za armiranje na ivice termoizolacionih panela uz dilatacioni spoj (oko 20 cm sa obe strane).

Korak 2
Postavite dilatacioni profil i ubacite fleksibilnu traku u pukotinu. Prilagodite širinu da se uklopi u pukotinu. Da biste ravnomerno postavili traku u pukotini, možete koristiti kružni ili polukružni alat.

Korak 3
Pritisnite mrežu uz malter za armiranje.

Korak 4
Nakon nanošenja sloja završnog maltera, ravnomerno umetnite poliuretansku ispunu u dilatacionu pukotinu. Prečnik penaste ispune bi trebalo da bude 20 procenata veći od pukotine. Ostavite prostor između fleksibilne trake profila i ispune.

Korak 5
Nakon nanošenja poliuretanske pene, pukotinu ispunite zaptivnom masom CS 29 ili namenskim gumenim profilom, koristeći gumeni valjak.

Korak 6
Pre bojenja, osigurajte ivice zida lepljivom trakom sa obe strane.

Korak 7
Konačni rezultat: maskirani dilatacioni spoj potpuno osiguran od atmosferskih uticaja.